Osiągniecia

ośrodek Jeździecki faruk

Nowy sezon jest pełen wyzwań i sukcesów!

Wyniki sportowe - sezon 2015

Klub Sportowy Faruk rozpoczął nowy sezon z wielkim zapałem i ambitnymi planami. Aktualnie zbliża się jesień lecz sporo zawodów jeszcze przed nami. Mimo to już dziś można powiedzieć, że to był sportowo fantastyczny sezon!!!

Istne szaleństwo i wielka radość  poczynać w całym tym sezonie - ogromne sukcesy Marty na Jucie i Macieja na Drimie, czyli dużo dobrych startów klasie N i zrobienie II klasy sportu. Do tego należy wyróżnić liczne wygrane Marty i Juty w plasach P i N, a także zajęcie III miejsca w konkursie Małej Rundy przez Macieja i Drimę w trakcie Memoriału im. mjr Królikiewicza w KKJK w czerwcu 2015.

Również dobrze spisywała się Julia i aż dwa jej rumaki, gdyż w wakacje zamieszkał w naszych progach Priam - konik o wielkim sercu ale i wielkiej torpedzie w tyłku, co było Julii dane poznać podczas nie jednego treningu.

Zwieńczeniem sezonu były jednak Mistrzostwa Małopolski.

Dwa medale Julii - złoty i brązowy, ukończenie przez Macieja finału w kategorii seniorów, wielka radość i ekstremalne emocje - to nasz bilans tegorocznych Mistrzostw.

Najpierw doskonale spisała się Julia i Lotos - w kategorii juniorzy młodsi na kucach zajęli pierwsze miejsce i wraz ze złotym medalem zdobyli tytuł Mistrza Małopolski w tej kategorii. Zapracowali na to czterema bezbłędnymi przejazdami i świetnym czasem w rozgrywce.

Nie było czasu na odpoczynek i ochłonięcie z wielkich emocji, jak trzeba było walczyć na dużym koniu. Pierwsze dwa dni były na zero, lecz w finale przytrafiła się 1 zrzutka. Na szczęście nikt nie zdołał utrzymać zerowego konta i 5 osób z tylko jednym błędem przeszło do rozgrywki. Dwa przejazdy rywalek nie miały żadnego błędu, więc z 4 punktami Julia i Priam zajęli 3 lokatę, zdobywając brązowy medal i tytuł II vice-mistrza Małopolski.

Na koniec dnia czekała nas jeszcze jedna dawka wielkich emocji. Maciej i Drima podjęli ogromne wyzwanie startu w kategorii seniorów. Pierwsze dwa dni były fantastyczne - tylko po jednym błędzie (wys. 125 i 130cm) co dawało bardzo wysoką 4 lokatę! Największym wyzwaniem było jednak ukończenie konkursów finałowych, które postawione były aż na wysokości 135cm! Ani Maciej, ani Drima nigdy nie startowali w tak wysokich i trudnych parcourach. Pierwszy nawrót finału dopisał więc do konta tej pary sporo, bo 16 pkt karnych, dopiero w drugim nawrocie emocje nieco opadły i w ładnym stylu ukończyli go z 8 pkt. Ostatecznie - 9 miejsce, zatem bardzo serdecznie gratulujemy!!!

............................................... archiwum 2014....................................

Dobry rok dla naszych zawodników - spory rozwój, wiele zmian - przybywa Juta i Drima - Marta zaczyna jeździć 120cm. Maciej debiutuje w N klasie na Gejzerze. Dużo dobrych wyników - wspaniałe starty w Wolicy jak również w regionie. Zakończenie sezonu jednak było mniej szczęśliwie - upadek Marty z Juty wyeliminował je nie tylko z konkursu ale i na jakiś czas z jazdy konnej - uszkodzenie palca. Następnego dnia Jula i Lotos dali koziołkiem na głowę - wyglądało groźnie, trochę głowa zgubiła wątek ale na szczęście poza 2 tygodniami bez koni, nic się nie stało.

....................................... Archiwum 2013 .......................................

Grono koni do startów znacznie się poszerzyło. W naszych progach zamieszkał Vermont oraz Vateria, które mają być chlubą Macieja i Marty Bigajów. Powoli do sezonu przygotowuje się również Gejzer - choć brykanie i stawanie dęba ceni ponad wszystko :) Na wyjazdy dołączył także Akcent pod Julią Berbeś oraz Lawenda pod Mają Zdanowską.

Sierpień 2013

Podczas zawodów 2-4 sierpnia w każdej z rund nasi sportowcy znaleźli się w sferze medalowej. Rundę brązową wygrała Julia Berbeś, srebrną Szymon Najdzionek a w złotej Paulina Wolf zajęła drugie miejsce. Również dziś KS Faruk triumfował. Julia zdobyła puchar za zwycięstwo serii brązowej A , seria B wygraną została przez Szymona. Runda srebrną przysporzyła także emocji- Szymon wywalczył w rozgrywce 4 miejsce. Marta Polaczek-Bigaj przejechała podobnie jak w sobotę swój przejazd bezbłędnie co dzięki skróceniu trasy dało jej 2 miejsce w serii B. Runda złota serii B należała już jednak bezapelacyjnie do Pauliny która zajęła miejsce 1.

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerowi!!!

Czerwiec i lipiec 2013

Bardzo udane starty Szymona Najdzionka i Pierwiosnka, którzy zwyciężali większość konkursów 60 i 80 cm, w których brali udział. W czerwcu zwycięstwa w KJK Szary oraz bardzo dobre przejazdy w WLKS Krakus. Również coraz lepsze występy Julii Berbeś na Akcencie, choć dla niej najważniejszym wydarzeniem było przybycie do stajni jej nowego kuca sportowego - wałacha o imieniu Lotos, na którym wystartowała już tydzień później.

6-7 lipca, to właśnie bardzo udane starty Julii Berbeś - jej pierwsze flots i doskonałe wyniki - 3 miejsce w rundzie brązowej i 2 w rundzie srebrnej. Szymon Najdzionek jak zwykle wyśmienicie przejechał parkur rundy brązowej, zostając jej niekwestionowanym zwycięzcą, brakło jednak stalowych nerwów na rundę srebrną i po raz pierwszy nie udało się zakwalifikować do rozgrywki i musiał zadowolić się dalszą lokatą.

13 lipca - zawody w Rząsce. KS Faruk znów może być dumny ze swoich zawodników - Paulina Wolf i Nightmare zajęli miejsce pierwsze w rundzie złotej, a Julia Berbeś i Lotos miejsce 3 w rundzie brązowej.

20-21 lipca - bardzo sportowy weekend - sobota - parkury klubowe - I miejsce Paulina Wolf i Nightmare, II Julia Berbeś i Lotos, III Marta Polaczek-Bigaj i Vermont, ujeżdżenie - I miejsce Szymon Najdzionek i Akcent (program brązowy), I miejsce Ania i Lagos (program srebrny)

Niedziela - wyśmienity debiut Vermonta i Marta Polaczek-Bigaj - wrócili z dwoma pucharami - I miejsce w konkursie 80cm i III miejsce w LL.

Maj 2013

Wyjazd do Swoszowic był bardzo stresujący, ze względu na dużą ilość debiutów, która miała miejsce podczas tych zawodów. Po raz pierwszy w życiu w zawodach poza terenem Klubu udział brała Julia Berbeś, która jechała konkurs 60cm na Akcencie i Lawendzie. Również Maja Zdanowska dotychczas jeździła głównie ścieżki huculskie, więc dla niej i Lawendy zawody skokowe były sporym wyzwaniem. Do tego doszła jeszcze Marta Polaczek-Bigaj, która mimo doświadczenia w startach we wcześniejszych sezonach w klasach L i P, jechała teraz na swoim nowym koniu - klaczy o imieniu Vateria i  walczyły w konkursie klasy P1, czyli 115cm.

Emocje zapewnione zostały także podczas szkoleniowych zawodów klubowych. Podczas ostatniej imprezy, która odbyła 25 maja, konkurs skoków był niezwykle zacięty. Zwyciężyła Paulina Wolf na koniu Nightmare, drugie miejsce zajął Szymon Najdzionek i Pierwiosnek, zaś trzecia była Angelika Herian na Akcencie. W ujeżdżeniu, program na brązową odznakę najlepiej przejechał Igor Jasiołek na koniu Landro, druga była Julia Berbeś na Lawendzie, zaś trzecia ponownie Angelika Herian, lecz tym razem na Liderze.

Kwiecień 2013

Debiutował także Szymon Najdzionek na utytułowanym i doświadczonym kucu Pierwiosnku. Pierwszy ich wspólny start w KJK Szary zakończył się dwoma bezbłędnymi przejazdami, a w konkursie 80 cm zajęli 2 miejsce!

Również wyjazd do Swoszowic był dla tej pary bardzo udany i zakończony samymi bezbłędnymi przejazdami.